ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ “ΕΥΚΛΕΙΔΗ” ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ 2015

Επιτυχόντες 75ου Πανελλήνιου Μαθηματικού Διαγωνισμού “Ο Ευκλείδης”

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι επιτυχόντες του 75ου Πανελληνίου Μαθητικού Διαγωνισμού (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ», θα διαγωνιστούν στην 32η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ «Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ»  που θα γίνει το Σάββατο 28 Φεβρουαρίου 2015.

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στην Αθήνα, στο κτίριο του Νέου Χημείου, οδός Ναυαρίνου 13Α, μεταξύ Μαυρομιχάλη και Χαρ. Τρικούπη στις 09.00 – 12.00 π.μ.

Την Κυριακή 1 Μαρτίου 2015. στη Μεγάλη Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Αθηνών και ώρα 11.00 π.μ. θα γίνει η τελετή βράβευσης των μαθητών
α) που θα διακριθούν στον «ΑΡΧΙΜΗΔΗ». και
β) που διακρίθηκαν στον πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό στα  μαθηματικά “Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ” από το νομό Αττικής

Από το Νομό Μαγνησίας οι επιτυχόντες είναι οι εξής: Λιάκα Αναστασία – 8ο Λύκειο Βόλου, Ηλιάκης Στάθης -1ο Γυμνάσιο Αλμυρού, Παπαγιάννης Νίκος – Μουσικό Σχολείο Βόλου.

Η Διοικούσα Επιτροπή του Τοπικού Παραρτήματος της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας συγχαίρει τους επιτυχόντες μαθητές και τους παροτρύνει να συμμετάσχουν στην επόμενη φάση ευχόμενη “Καλή επιτυχία”!

ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΟΥΜΕ ότι οι επιτυχόντες μαθητές της Α΄Γυμνασίου του Τοπικού Διαγωνισμού ΔΕΝ συμμετέχουν στην τρίτη φάση