Λειτουργία Καλοκαιρινού Μαθηματικού Σχολείου

Το Παράρτημά μας θα προσπαθήσει και φέτος να οργανώσει Καλοκαιρινό Μαθηματικό Σχολείο για μαθητές και μαθήτριες Ε΄ και ΣΤ΄ Δημοτικού. Η επιλογή θα γίνει από τους μαθητές που διακρίθηκαν στον 6ο Μαθηματικό Διαγωνισμό. Το Καλοκαιρινό Σχολείο θα λειτουργήσει από Δευτέρα 25 μέχρι Παρασκευή 29 Ιουνίου 2012, τις ώρες από 10.00 έως 13.15. Μέγιστος αριθμός τμημάτων 10 και μέγιστος αριθμός μαθητών 200. Ως χώρο διδασκαλίας ζητήσαμε από τον κ. Διευθυντή Εκπαίδευσης να χρησιμοποιήσουμε κάποιο κεντρικό Δημοτικό Σχολείο του Βόλου. Μας προτάθηκε και δεχθήκαμε με μεγάλη ευχαρίστηση η χρήση του διδακτηρίου του 14ου Δημοτικού Σχολείου Βόλου.

Για τα οργανωτικά, διδακτικά, και άλλα θέματα του Καλοκαιρινού Σχολείου, ο/η κάθε ενδιαφερόμενος(η) μπορεί να ενημερωθεί από τη διεύθυνση του σχολείου του.