13ος Μαθητικός Διαγωνισμός “Μαθηματικά & Παιχνίδι”_2019

Στα πλαίσια της διεξαγωγής του 13ου Μαθητικού Διαγωνισμού «Παιχνίδι και Μαθηματικά» για τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου που θα διεξαχθεί την 1η Μαρτίου 2019, ημέρα Παρασκευή, κατά τις δυο πρώτες διδακτικές ώρες 8.15 έως 10.15,  σας ενημερώνουμε ότι αναλυτικές πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο site της ΕΜΕ: www.hms.gr.

Επιπλέον για τα σχολεία του Ν. Μαγνησίας θα ισχύσουν τα εξής:

Α)Τα γραπτά αφού βαθμολογηθούν θα παραδοθούν ανά σχολείο στην Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην υπεύθυνη για τη συλλογή τους Κα Αγλαΐα Δροσίνη

Β) Τα επίσημα ονοματεπώνυμα και οι βαθμολογίες των συμμετεχόντων μαθητών θα συμπληρωθούν σε αρχείο excel και: 1) θα αποσταλούν ηλεκτρονικά στα  mail του Παραρτήματος info@eme-mag.gr, ememagnesia@gmail.com και 2) θα εκτυπωθούν και θα επισυναφθούν στο φάκελο με τα γραπτά.

Γ)Παρακαλούμε τους Διευθυντές και τους Συναδέλφους των σχολείων να επιμεληθούν ιδιαιτέρως την επιτήρηση των μαθητών διαφυλάσσοντας το αδιάβλητο της διαδικασίας (αν είναι δυνατό με άλλους επιτηρητές και όχι τον διδάσκοντα).

Τα θέματα θα σας αποσταλούν από τα κεντρικά της ΕΜΕ αλλά και από το Παράρτημα μας.
Επίσης για οποιαδήποτε διευκρίνιση θα μπορείτε να απευθύνεστε στους συναδέλφους της Διοικούσας Επιτροπής:
α) κ. Μεταξά Ιωάννη, τηλ. 697 00 75 165
β)κ. Γαϊτανά Κων/νο, τηλ. 697 44 63106
καθώς και στο σταθερό τηλέφωνο του 1ου Γυμνασίου Βόλου 24210 46209
όπου θα βρίσκονται οι συνάδελφοι την ώρα του διαγωνισμού.
Σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!
Καλή επιτυχία στους μαθητές σας!