ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ

Με ιδιαίτερη χαρά ανακοινώνουμε την μεγάλη τιμή και διάκριση για το Παράρτημά μας, τα δυο αργυρά μετάλλια που κέρδισαν επάξια 2 μαθητές μας από τους 9 που συμμετείχαν στην «37η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα – Αρχιμήδης 2020».

Πιο συγκεκριμένα οι μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου Καλλίας Σπυρίδων, μαθητής του 5ου Γυμνασίου Βόλου και Μηλαράς Βασίλειος, μαθητής του 4ου Γυμνασίου Ν. Ιωνίας Μαγνησίας κατέκτησαν αργυρά μετάλλια στην ομάδα μαθητών του Γυμνασίου.

Την Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2020 στην Τελετή Απονομής, σε μια πολύ όμορφη εκδήλωση στην Αίθουσα Τελετών του Εθνικού Μετσοβείου Πολυτεχνείου (Πανεπιστημιούπολη Ζωγράφου), οι μαθητές παρέλαβαν τα μετάλλιά τους, επιβραβευόμενοι για αυτήν την εξαιρετική τους επίδοση.

Η Δ.Ε. συγχαίρει θερμά τους μαθητές, τις οικογένειές τους που στέκονται ηθικοί αρωγοί και συμπαραστάτες στο δύσκολο αυτό δρόμο της αριστείας, καθώς και τους καθηγητές τους που τους προετοιμάζουν για τις επιτυχίες τους αυτές.

Την αποστολή συνόδευσε η Πρόεδρος το Παραρτήματος Στέλλα Α. Δημητρακοπούλου