14ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ “ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ + ΠΑΙΧΝΙΔΙ”

Στα πλαίσια της διεξαγωγής του 14ου Μαθητικού Διαγωνισμού «Παιχνίδι και Μαθηματικά» για τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου που θα διεξαχθεί την 13η Μαρτίου 2020, ημέρα Παρασκευή, κατά τις δυο πρώτες διδακτικές ώρες 8.15 έως 10.15,  σας ενημερώνουμε ότι αναλυτικές πληροφορίες και αίτηση συμμετοχής μπορείτε να βρείτε στο site της ΕΜΕ: www.hms.gr.

Επιπλέον για τα σχολεία του Ν. Μαγνησίας θα ισχύσουν τα εξής:

Α)Τα γραπτά αφού βαθμολογηθούν θα παραδοθούν ανά σχολείο στην Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην υπεύθυνη για τη συλλογή τους Κα Αγλαΐα Δροσίνη

Β) Τα επίσημα ονοματεπώνυμα και οι βαθμολογίες των συμμετεχόντων μαθητών θα συμπληρωθούν σε αρχείο excel και: 1) θα αποσταλούν ηλεκτρονικά στα  mail του Παραρτήματος info@eme-mag.gr, ememagnesia@gmail.com και 2) θα εκτυπωθούν και θα επισυναφθούν στο φάκελο με τα γραπτά.

Γ)Παρακαλούμε τους Διευθυντές και τους Συναδέλφους των σχολείων να επιμεληθούν ιδιαιτέρως την επιτήρηση των μαθητών διαφυλάσσοντας το αδιάβλητο της διαδικασίας (αν είναι δυνατό με άλλους επιτηρητές και όχι τον διδάσκοντα).