ΣΥΛΛYΠΗΤΗΡΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΗΣ Ε.Μ.Ε. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ

Αποχαιρετήσαμε σήμερα τον εκλεκτό συνάδελφο και τέως Σχολικό Σύμβουλο Μαθηματικών Απόστολο Χατζηγεωργίου,ο οποίος υπηρέτησε με ήθος και συνέπεια επί σειρά ετών τη Μαθηματική επιστήμη. Με το μειλίχιο χαρακτήρα του και την επιστημονική του κατάρτιση στήριξε τη μαθηματική κοινότητα του νομού μας τόσο ως μάχιμος εκπαιδευτικός, αλλά και ως Σχολικός Σύμβουλος, θέση που επάξια υπηρέτησε για αρκετά χρόνια. Η Διοικούσα Επιτροπή και όλοι οι συνάδελφοι του Παραρτήματος Μαγνησίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, εκφράζουμε τα ειλικρινή μας συλλυπητήρια στους οικείους του. Η μνήμη του θα παραμείνει για πάντα ζωντανή ανάμεσά μας.

Η Διοικούσα  Επιτροπή της Ε.Μ.Ε. – Παράρτημα Ν. Μαγνησίας