«Διεξαγωγή 15ου Μαθητικού Διαγωνισμού «Παιχνίδι και Μαθηματικά» για τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου»

Στα πλαίσια της διεξαγωγής του 15ου Μαθητικού Διαγωνισμού «Παιχνίδι και Μαθηματικά» για τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου που θα διεξαχθεί την Παρασκευή 28 Μαΐου 2021, κατά τις δυο πρώτες διδακτικές ώρες 8.15 έως 10.15,  σας ενημερώνουμε ότι αναλυτικές πληροφορίες και αιτήσεις συμμετοχής μπορείτε να βρείτε στο siteτης ΕΜΕ: www.hms.gr.

Επιπλέον  όσον αφορά τα σχολεία του Ν. Μαγνησίας που θα συμμετάσχουν, παρακαλούνται οι κ.κ. Διευθυντές/ντριες όπως παραδώσουν τα γραπτά στη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (υπεύθυνη Κα Αγλαΐα Δροσίνη) με επισυναπτόμενο κατάλογο με τα ονοματεπώνυμα των συμμετεχόντων μαθητών. Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία και τη συμμετοχή σας!