« Ορισμός Εξεταστικού κέντρου για την 38η Εθνική Ολυμπιάδα Μαθηματικών «Ο Αρχιμήδης» στις 5 Ιουνίου 2021»

Από τη Δ.Ε. της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας – Παράρτημα Μαγνησίας ανακοινώνεται ότι για τους επιτυχόντες μαθητές που θα συμμετάσχουν στην 38ηΕθνική Ολυμπιάδα Μαθηματικών «Ο Αρχιμήδης» στις 5 Ιουνίου 2021 ορίστηκε ως εξεταστικό κέντρο το 15οΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, Χασιώτη 6, (περιοχή Νέας Πολιτείας), ΛΑΡΙΣΑ.

Ώρα προσέλευσης 9.30 π.μ., ώρα έναρξης του διαγωνισμού 10.00 π.μ. Είναι απαραίτητη η χρήση μάσκας και η προσκόμιση της δήλωσης αρνητικού αποτελέσματος self-test. Οι μαθητές θα πρέπει να έχουν μαζί τους γεωμετρικά όργανα και την ταυτότητά τους. Για τους μαθητές της Γ΄ Λυκείου προτείνεται η διεξαγωγή self-testτην παραμονή της εξέτασης. Οι μαθητές της Γ΄ Λυκείου θα εξετασθούν σε ξεχωριστή αίθουσα ώστε να βρίσκονται σε μεγάλη απόσταση μεταξύ τους.

Η Δ.Ε. εύχεται στους μαθητές «Καλή επιτυχία!»