«Διεξαγωγή 16ου Μαθητικού Διαγωνισμού «Παιχνίδι και Μαθηματικά» για τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου»

Στα πλαίσια της διεξαγωγής του 16ου Μαθητικού Διαγωνισμού «Παιχνίδι και Μαθηματικά» για τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου που θα διεξαχθεί την Παρασκευή 1 Απριλίου 2022, κατά τις δυο πρώτες διδακτικές ώρες 8.15 έως 10.15, σας ενημερώνουμε ότι την αίτηση για τη συμμετοχή του σχολείου σας στο διαγωνισμό, μπορείτε να τη βρείτε και να τη συμπληρώσετε στο siteτης ΕΜΕ: www.hms.gr.

Επιπλέον, όσον αφοράτα σχολεία του Ν. Μαγνησίας που θα συμμετάσχουν στο διαγωνισμό, παρακαλούνται οι κ.κ. Διευθυντές/ντριες όπως παραδώσουν τα γραπτάστη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (υπεύθυνη Κα Αγλαΐα Δροσίνη) με την παράκληση να επισυνάπτεται και ο κατάλογος με τα ονοματεπώνυμα των συμμετεχόντων μαθητών.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία και τη συμμετοχή σας!

Η  Διοικούσα Επιτροπή της Ε.Μ.Ε.

Παράρτημα Ν. Μαγνησίας