Α) ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ «ΘΑΛΗΣ» 2021 & Β) ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΕΣ ΕΥΧΕΣ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος του Ν. Μαγνησίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας ανακοινώνει τα παρακάτω:

Α) Αναφορικά με την 1ηφάση του 82ουΠανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού για τις τάξεις Β΄, Γ΄ Γυμνασίου & Α΄, Β΄& Γ΄ Λυκείου και του 11ουΤοπικού Διαγωνισμού για την Α΄ Γυμνασίου στα Μαθηματικά «Ο Θαλής» 2021 ανακοινώνεται πως θα πραγματοποιηθεί κανονικά στις αρχές Νοεμβρίου. Όταν οριστικοποιηθεί η ακριβής ημερομηνία, ο τόπος και ο τρόπος διεξαγωγής του  θα υπάρξει νέα ανακοίνωση.

Β) Η Δ.Ε. συγχαίρει όλους τους μαθητές της Γ΄ τάξης Λυκείου όλων των σχολείων του Νομού μας που συμμετείχαν με επιτυχία στις Πανελλαδικές Εξετάσεις. Τους εύχεται καλές σπουδές, εκπλήρωση των προσδοκιών τους και πραγμάτωση κάθε προσωπικής τους ευτυχίας. Επιπλέον συγχαίρει τους γονείς, τις οικογένειες των μαθητών, όπως επίσης και τους καθηγητές τους οι οποίοι τους στήριξαν ψυχικά, ηθικά και ουσιαστικά στην ολοκλήρωση της προσπάθειάς τους αυτής. Ιδιαίτερα συγχαίρουμε τους παρακάτω επιτυχόντες μαθητές οι οποίοι επίσης συμμετείχαν επιτυχώς και στους διαγωνισμούς της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας.

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΧΟΛΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ
ΡΑΣΒΑΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1Ο ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ Μ.Ι.Τ. – Η.Π.Α.
ΑΝΑΣΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΙΔ. ΣΧ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΦΥΣ. ΑΓΩΓΗΣ & ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ- ΠΑΝ ΑΘΗΝΩΝ
ΓΕΡΑΜΠΙΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧ. ΒΟΛΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ. ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ – ΠΑΝ. ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ