ΕΥΧΕΣ 2023!

Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Ν. Μαγνησίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας εύχεται σε όλους τους συναδέλφους, μαθητές, γονείς και φίλους του Παραρτήματος της Ε.Μ.Ε. «Καλή Χρονιά, Ευτυχισμένο το 2023 και Μαθηματικά δημιουργικό!».

Επίσης ανακοινώνεται:

1) Η διεξαγωγή της Β΄και καταληκτικής φάσηςτου 12ουΤοπικού Διαγωνισμούγια μαθητές της Α΄ Γυμνασίουστα Μαθηματικά  «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ»θα πραγματοποιηθεί κανονικάτην Παρασκευή 20 Ιανουαρίου 2023στις σχολικές μονάδες, από 12.00 έως 14.00, όπως και η πρώτη φάση. Τα θέματα για τον Τοπικό διαγωνισμό θα αποσταλούν στις 11.30 π.μ. στα μαιλ των συμμετεχόντων σχολείων.

2) Για τους μαθητές των τάξεων Β΄, Γ΄ Γυμνασίου και Α΄, Β΄ και Γ΄ Λυκείου θα πραγματοποιηθεί απευθείας η 3ηφάση του διαγωνισμού « Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ», δηλαδή η  Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα, η οποία είναι προγραμματισμένη για τις 18 Φεβρουαρίου 2023. Περαιτέρω διευκρινίσεις θα δοθούν προσεχώς.