ΗΜΕΡΙΔΑ ΓΙΑ ΤΗ Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

Η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία-Παράρτημα Ν. Μαγνησίας στα πλαίσια των εκπαιδευτικών-επιμορφωτικών της δράσεων διοργανώνει ημερίδα με θέμα:

«Τα Μαθηματικά της Γ΄ Λυκείου & οι Πανελλαδικές Εξετάσεις»

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί σε συνδιοργάνωση με το Συντονιστή Εκπαιδευτικού έργου Περιφέρειας Θεσσαλίας κ. Παναγιώτου Κωνσταντίνο. Η ημερίδα απευθύνεται σε μαθητές της Γ΄ Λυκείου καθώς και σε καθηγητές Μαθηματικούς του Λυκείου της Δημόσιας και Ιδιωτικής Εκπαίδευσης και θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου 2023 από 10.30-13.00 στο Αμφιθέατρο του T.E.E. Μαγνησίας (2ας Νοεμβρίου & Ξενοφώντος) με ομιλητές τους:

Α) Παναγιώτου Κωνσταντίνο, Μαθηματικό, Συντονιστή Εκπαιδευτικού έργου Περιφέρειας Θεσσαλίας, Β) Θωμαΐδη Ιωάννη, Δρ. Μαθηματικών, τ. Σχολικό Σύμβουλο και Γ) Μπαρούτα Δημήτριο, Μαθηματικό, MscΜαθηματικών.