ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ “ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ” 2023

« Ορισμός Εξεταστικού κέντρου για την 40η Εθνική Ολυμπιάδα Μαθηματικών «Ο Αρχιμήδης» στις 18 Φεβρουαρίου 2023»

Από τη Δ.Ε. της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας – Παράρτημα Μαγνησίας ανακοινώνεται ότι για τους επιτυχόντες μαθητές που προκρίθηκαν για να συμμετάσχουν στην 40η Εθνική Ολυμπιάδα Μαθηματικών «Ο Αρχιμήδης» που θα διεξαχθεί στις 18 Φεβρουαρίου 2023ορίστηκε ως εξεταστικό κέντρο το 15οΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, οδός Χασιώτη, αρ. 6, (περιοχή Νέας Πολιτείας), ΛΑΡΙΣΑ, τηλ. του σχολείου 2410 620724.

Η ώρα προσέλευσης των μαθητών είναι στις 9.30 π.μ. και η ώρα έναρξης του διαγωνισμού στις 10.00 π.μ. Η διάρκεια του διαγωνισμού ορίζεται στις 3 ώρες για τους μαθητές του Γυμνασίου και στις 3.30 ώρες για τους μαθητές του Λυκείου, από την ώρα παράδοσης των θεμάτων. Για τον έλεγχο της ταυτοπροσωπίας οι μαθητές θα πρέπει να έχουν μαζί τους την ταυτότητά τους ή άλλο αντίστοιχο αποδεικτικό έγγραφο. Επίσης υπενθυμίζεται ότι: α) οι μαθητές μπορούν να έχουν μαζί τους κανόνα και διαβήτη για την κατασκευή των γεωμετρικών σχημάτων, β) απαγορεύονται οι φορητοί υπολογιστές και γ) τα κινητά τηλέφωνα των συμμετεχόντων μαθητών κατά τη διάρκεια της εξέτασης πρέπει να παραμείνουν κλειστά.

Η Δ.Ε. εύχεται στους μαθητές

«Καλή επιτυχία!»