“ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ + ΠΑΙΧΝΙΔΙ” 17ος ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ Ε΄ & ΣΤ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

«Διεξαγωγή 17ου Μαθητικού Διαγωνισμού «Παιχνίδι και Μαθηματικά» για τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου»

Στα πλαίσια της διεξαγωγής του 17ου Μαθητικού Διαγωνισμού «Παιχνίδι και Μαθηματικά» για τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου που θα διεξαχθεί την Παρασκευή 31 Μαρτίου 2023, κατά τις δυο πρώτες διδακτικές ώρες 8.15 έως 10.15, σας ενημερώνουμε ότι την αίτηση για τη συμμετοχή του σχολείου σας στο διαγωνισμό, μπορείτε να τη βρείτε και να τη συμπληρώσετε στο siteτης ΕΜΕ: www.hms.gr.

Επιπλέον, όσον αφορά τα σχολεία του Ν. Μαγνησίας που θα συμμετάσχουν στο διαγωνισμό, παρακαλούνται οι κ.κ. Διευθυντές/ντριες όπως παραδώσουν τα γραπτάστη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (υπεύθυνη Κα Μακρυγιάννη Π.) με την παράκληση να επισυνάπτεται και ο κατάλογος με τα ονοματεπώνυμα των συμμετεχόντων μαθητών.

Σας ευχαριστούμε  για τη συνεργασία και τη συμμετοχή σας!