Θερινό Μαθηματικό Σχολείο 2023 για τις τάξεις: Ε΄, ΣΤ΄Δημοτικού & Α΄ Γυμνασίου

Αγαπητοί μαθητές, αγαπητοί γονείς

Σας καλωσορίζουμε στο 11ο Θερινό Μαθηματικό Σχολείο!

Σας περιμένουμε τη Δευτέρα 19 Ιουνίου στις 9.45 π.μ. στο 14ο Δημοτικό Σχολείο (Γ. Δήμου & Μεταμορφώσεως) για την Τελετή Έναρξης.

Στις 10.00 π.μ. θα γίνει ο καθιερωμένος αγιασμός και κατόπιν οι μαθητές θα προσέλθουν στις αίθουσες με τους καθηγητές τους για την έναρξη των μαθημάτων.

Εκεί θα παραλάβουν το φάκελο τους και το βιβλίο ή τα 4 τεύχη (ανάλογα με την τάξη τους).

Θυμίζουμε ότι τα μαθήματα, καθώς και τα παράλληλα εργαστήρια, θα πραγματοποιηθούν μέχρι και την Πέμπτη 22 Ιουνίου από 10.00-13.00.

Σας ενημερώνουμε επίσης, ότι :
Α) Οι μαθητές που έχουν εξετάσεις στο Μουσικό σχολείο, μπορούν απρόσκοπτα να απουσιάσουν από τα μαθήματα του Θερινού σχολείου, όποια ημέρα και ώρα τυχαίνει να είναι η εξέταση τους και τους ευχόμαστε “Καλή επιτυχία”!
Β) Κατά τη διάρκεια των μαθημάτων, θα γίνεται ένα μεγάλο διάλειμμα στις 11.15 – 11.45 π.μ.  και το Κυλικείο του σχολείου θα λειτουργεί κανονικά.
 Σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!

ΕΜΕ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ