Αποτελέσματα του 84ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού στα Μαθηματικά «Ο Ευκλείδης» 2024 για τις τάξεις Β΄, Γ΄ Γυμνασίου και Α΄, Β΄, Γ΄ Λυκείου

Από την Επιτροπή Διαγωνισμών της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (Ε.Μ.Ε.) ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του 84ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού «Ευκλείδης» 2024, για τους μαθητές των τάξεων Β΄, Γ΄ Γυμνασίου και Α΄, Β΄,  Γ΄ Λυκείου. Οι μαθητές και οι μαθήτριες που διακρίνονται θα λάβουν μέρος στην Γ΄ φάση του διαγωνισμού ο «ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ», που θα διεξαχθεί το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2024 στο Εξεταστικό κέντρο της Περιφέρειας, το οποίο θα ανακοινωθεί προσεχώς.

Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Ν. Μαγνησίας της Ε.Μ.Ε. συγχαίρει όλους τους διακριθέντες μαθητές και τις μαθήτριες, τις οικογένειές τους και τους καθηγητές τους που τους στήριξαν στην προσπάθειά τους αυτή. Τα ονόματα των διακριθέντων μαθητών/μαθητριών για τις παραπάνω τάξεις αναγράφονται στον επισυναπτόμενο  πίνακα Εδώ:

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ ΣΤΟΝ 84ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ 2024 ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΑΞΕΙΣ Β΄, Γ΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ & Α΄, Β΄, Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ