ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ “ΠΑΙΧΝΙΔΙ + ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ” ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΑΞΕΙΣ Ε΄& ΣΤ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Στα πλαίσια της διεξαγωγής του 18ου Μαθητικού Διαγωνισμού «Παιχνίδι και Μαθηματικά» για τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου που θα διεξαχθεί την Παρασκευή 5 Απριλίου 2023, κατά τις δυο πρώτες διδακτικές ώρες 8.15 έως 10.15, σας ενημερώνουμε ότι την αίτηση για τη συμμετοχή του σχολείου σας στο διαγωνισμό, μπορείτε να τη βρείτε και να τη συμπληρώσετε στο site της ΕΜΕ: www.hms.gr.

Επιπλέον, όσον αφορά τα σχολεία του Ν. Μαγνησίας που θα συμμετάσχουν στο διαγωνισμό, παρακαλούνται οι κ.κ. Διευθυντές/ντριες όπως παραδώσουν τα γραπτά στη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (υπεύθυνη Κα Μακρυγιάννη Π.) με την παράκληση να επισυνάπτεται και ο κατάλογος με τα ονοματεπώνυμα των συμμετεχόντων/ουσών μαθητών/τριών.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία και τη συμμετοχή σας.

Καλή επιτυχία στους μαθητές και τις μαθήτριες!