Ευχαριστίες για την Τελετή Απονομής 2024

Με ιδιαίτερη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 14 Απριλίου 2024 η Τελετή Απονομής των Μεταλλίων, Αριστείων & Βραβείων των επιτυχόντων μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2023-2024 από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (Ε.Μ.Ε.)-Παράτημα Ν. Μαγνησίας. Η Τελετή Απονομής πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του Τ.Ε.Ε. Μαγνησίας και την παρακολούθησε πλήθος κόσμου. Στην τελετή απονομής βραβεύθηκαν όλοι οι μαθητές/τριες που διακρίθηκαν στον 84ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό για τις τάξεις Β΄, Γ΄ Γυμνασίου και Α΄, Β΄, Γ΄ Λυκείου και στον 13ο Τοπικό Διαγωνισμό για την Α΄ Γυμνασίου. Την εκδήλωση προλόγισε η Πρόεδρος του Παραρτήματος κ. Στέλλα Α. Δημητρακοπούλου τονίζοντας τη σημασία της Μαθηματικής Επιστήμης σε όλες τις σύγχρονες επιστημονικές και τεχνολογικές εξελίξεις, όπως και την ιδιαίτερη σημασία της Αριστείας στη σύγχρονη εποχή. Επεσήμανε επίσης την ανοδική πορεία των διακρίσεων που αποσπούν οι μαθητές/τριες του Παραρτήματος της ΕΜΕ Μαγνησίας, συνολικά 17 μετάλλια Χάλκινα, Αργυρά και Χρυσό Μετάλλιο, όπως και Εύφημες Μνείες σε Μεσογειάδες και Διακρίσεις σε Βαλκανιάδες. Με τις διακρίσεις τους αυτές οι μαθητές/τριες τιμούν πρωτίστως τη Μαθηματική Επιστήμη, γεμίζοντας συγχρόνως χαρά και ηθική ικανοποίηση όλους όσους δραστηριοποιούνται στο Παράρτημα. Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία της η Υφυπουργός Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού κ. Ζ. Μακρή, η οποία συνεχάρη τους μαθητές/τριες για την επίδοσή τους και επεσήμανε το ιδιαίτερα σημαντικό και αξιοσημείωτο ήθος τους, απονέμοντας στη συνέχεια Μετάλλια και Βραβεία. Επίσης την εκδήλωση τίμησε η Αντιδήμαρχος Παιδείας & Εκπαίδευσης Δήμου Βόλου κ. Γ. Μποντού-Τοκαλή η οποία συνεχάρη τους μαθητές/τριες και τους ευχήθηκε να έχουν πάντα επιτυχίες στην μαθηματική τους πορεία και κατόπιν τους απένειμε Βραβεία και Διακρίσεις.Την εκδήλωση τίμησαν επίσης οι Διευθυντές, Υποδιευθυντές και συνάδελφοι των σχολικών μονάδων του Ν. Μαγνησίας. Η Δ.Ε. του Παραρτήματος ευχαριστεί όλους όσους συνέβαλαν στην άψογη διεξαγωγή της εκδήλωσης.

Φωτογραφίες Απονομής 2024