Ημερομηνίες Μαθηματικών Διαγωνισμών περιόδου 2014 – 2015

Όπως ανακοινώθηκε από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία και το Παράρτημα Μαγνησίας της ΕΜΕ, οι ημερομηνίες και ο χώρος διεξαγωγής των Μαθηματικών Διαγωνισμών περιόδου 2014-2015 είναι οι ακόλουθες :

Α) Ο Διαγωνισμός «Ο Θαλής» για μαθητές και μαθήτριες Β΄, Γ΄ Γυμνασίου και Α΄, Β΄, Γ΄ Λυκείου και ο αντίστοιχος Διαγωνισμός «Ο Θαλής για την Α΄» για μαθητές και μαθήτριες Α΄ Γυμνασίου, θα γίνει το Σάββατο 1 Νοεμβρίου 2014, στο διδακτήριο του 1ου Γυμνασίου Βόλου.

Β) Ο Διαγωνισμός «Ο Ευκλείδης» και ο Διαγωνισμός «Ο Ευκλείδης για την Α΄», θα γίνει το Σάββατο 17 Ιανουαρίου 2015, στο διδακτήριο του 1ου Γυμνασίου Βόλου.

Γ) Ο Διαγωνισμός «Ο Αρχιμήδης» θα γίνει το Σάββατο 28 Φεβρουαρίου 2015, στο κτίριο του Νέου Χημείου, στην Αθήνα.

Σημείωση : Στα συνημμένα αρχεία υπάρχουν θέματα προηγούμενων Διαγωνισμών για όλες τις τάξεις