Διήμερο Εκδηλώσεων Μάϊος 2017

Η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (Ε.Μ.Ε.) – Παράρτημα Μαγνησίας διεξάγει τις παρακάτω εκδηλώσεις.

Α) Το Σάββατο 6 Μαΐου 2017 ώρα 7.00 μ.μ. στο αμφιθέατρο του Οικονομικού Πανεπιστημίου (Γ.Καρτάλη 72-Ροζού, πρ. Γαλλικό Ινστιτούτο) διοργανώνει  διάλεξη του Μαθηματικού και Συγγραφέα κ. Μπάμπη Στεργίου με θέμα«Η Οργάνωση της Τελικής επανάληψης-Συστηματοποίηση των ασκήσεων» για μαθητές Γ΄ Λυκείου και Καθηγητές (Δηλώσεις συμμετοχής για παραλαβή φυλλαδίων και βραδινή συνεστίαση  ΕΔΩ).

Β) Την Κυριακή 7 Μαΐου 2017 στις 11.00 το πρωί θα πραγματοποιηθεί η τελετή απονομής των μεταλλίων και βραβείων στους επιτυχόντες μαθητές των Γυμνασίων και Λυκείων του Νομού μας στο Πνευματικό Κέντρο της Ι.Μ.Δημητριάδος.

Οι αφίσες των εκδηλώσεων είναι: για την ομιλία του κ. ΣΤΕΡΓΙΟΥ και για την ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΝΟΜΗΣ