ΘΑΛΗΣ 2017- ΘΕΜΑΤΑ – ΛΥΣΕΙΣ κ.α.

Το Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2017 πραγματοποιήθκε ο 78ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός και ο 7ος Τοπικός Διαγωνισμός για την Α΄ Γυμνασίου στα Μαθηματικά ο «ΘΑΛΗΣ 2017». Συμμετείχαν συνολικά 605 μαθητές και μαθήτριες από όλα τα Γυμνάσια και τα Λύκεια του Ν. Μαγνησίας. Τα θέματα και οι λύσεις για όλες τις τάξεις ΕΔΩ

Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Ν. Μαγνησίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας θα ήθελε καταρχάς να συγχαρεί τις μαθήτριες και τους μαθητές που συμμετείχαν και να τους ευχηθεί καλά αποτελέσματα. Επίσης θα ήθελε να συγχαρεί τους γονείς, τις οικογένειες και τους καθηγητές των μαθητών που τους υποστηρίζουν στην προσπάθειά τους αυτή. Τέλος θα ήθελε να ευχαριστήσει ιδιαίτερα τους συναδέλφους που βοήθησαν στη διεξαγωγής του διαγωνισμού και είναι οι παρακάτω:

Α) Για το 1ο Εξεταστικό Κέντρο που λειτούργησε στο 1ο Γυμνάσιο -1ο Λύκειο Βόλου: τον Διευθυντή του 1ου Γυμνασίου Βόλου κ. Καραφέρη Ιωάννη, τη Διευθύντρια του 1ου Λυκείου Βόλου Κα Λοντρίδου Π., τον Υποδιευθυντή του 1ου Λ. Βόλου κ. Λυμπέρη Δ. και τους  συναδέλφους Βαρνάβα Γ., Βεδουρά Ι., Γαϊτανά Κ.,  Γιαλίδη Γ., Δημητρίου Μ., Δημόπουλο Σπ. Διαμαντή Ε., Δημητρακοπούλου Γ., Δρυμωνίτου Μ.,  Ζιώγα Χρ., Καλλία Α., Καραγεώργου Α., Καρανίκα Θ.,  Κονταξή Στ., Κοντονίνα Α., Κομνό Κ., Κουλορίζο Θ., Λουφόπουλο Γ., Μακρόπουλο Θ., Μάνο Π., Μεταξά Ι., Μπάρδα Χρ., Μπλατσή Δ., Μάρκου Β., Νικολουδάκη Π., Νιμπή Μ., Σαγάνη Κ., Σαμαρά Ε., Σωτηροπούλου Β., Φιλιππόπουλο Δ., Φιλοσόγλου Κ., Τσαμπάζη Κ. και Ψάρα Χρ.

Β) Για το 2ο Εξεταστικό Κέντρο που λειτούργησε στο 1ο Γυμνάσιο Αλμυρού: Τον Διευθυντή του Ιου Γυμνασίου Βόλου κ. Χατζηαυγουστίδη Ν., και τους  συναδέλφους Κ. Καλλέ Χρ., Καλτσά Απ., Γρηγορόπουλο Ι., Παπαδοπούλου Σ., Κωτούλα Α., Κωνσταντέλια Ε., Τσακίρη Μ., Τσαμάνη Ε.

Γ) Για το 3ο Εξεταστικό Κέντρο που λειτούργησε στο Λύκειο Σκοπέλου: τη Διευθύντρια Κα Καπραβέλου Αλεξία, και τους  συναδέλφους Κατσικογιάννη Κ., Σοφικίτη Α., Παπαϊωάννου Ι., Μολοχά Θ., Καραχάλιο Κ., Καλτσά Π. και Μαυρογιώργου Μ.

Δ) Για το 4ο Εξεταστικό Κέντρο που λειτούργησε στο Παράρτημα του 6ου Γυμνασίου Βόλου – ΕΚΚΝ, φέτος για πρώτη φορά: τη Διευθύντρια Κα Χατζηπλή Αν. και τους συναδέλφους Φόβο Ι., Φράγγου Σ., Παπαργύρη Σ.