ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ ΣΤΟΝ 72ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ “Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ” ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ ΣΤΟΝ 72ο ΠΑΝΕΛΛΗΝ

Ένδεκα (11) μαθητές και μαθήτριες από σχολεία του Νομού Μαγνησίας διακρίθηκαν στον 72ο Πανελλήνιο Μαθητικό Μαθηματικό Διαγωνισμό “Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ” , σύμφωνα με ανακοίνωση της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (Ε.Μ.Ε.)…

Οι μαθητές που διακρίθηκαν, θα λάβουν μέρος στην επόμενη φάση του διαγωνισμού, την 29η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ «Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ» που θα γίνει το Σάββατο 3 Μαρτίου 2012.

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στην Αθήνα, στο κτίριο του Νέου Χημείου, οδός Ναυαρίνου 13Α, μεταξύ Μαυρομιχάλη και Χαρ. Τρικούπη στις 09.00 – 12.00 π.μ.

Την Κυριακή 4 Μαρτίου στην Μεγάλη Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Αθηνών και ώρα 11.00 π.μ. θα γίνει η τελετή βράβευσης των μαθητών που θα διακριθούν στον «ΑΡΧΙΜΗΔΗ».

Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Ν. Μαγνησίας της Ε.Μ.Ε. συγχαίρει τους επιτυχόντες μαθητές και μαθήτριες, τους εύχεται Καλή Επιτυχία στον επόμενο Διαγωνισμό, συγχαίρει όμως και αναγνωρίζει το έργο των Δασκάλων και Καθηγητών των παιδιών, που η συμβολή τους στις επιτυχίες των μαθητών είναι καθοριστική.

Οι μαθητές και μαθήτριες που διακρίθηκαν είναι :

Από την Β΄ Γυμνασίου

Κότταρης Ευάγγελος του 5ου Γυμνασίου Βόλου

Κρανιάς Δημήτριος του 5ου Γυμνασίου Βόλου

Παπαδούλης Βασίλειος του Μουσικού Γυμνασίου Βόλου.

Από την Γ΄ Γυμνασίου

Μεταφετζή Βασιλική του 5ου Γυμνασίου Βόλου