« Πρόσκληση μαθητών Α΄ Γυμνασίου για την παρακολούθηση μαθημάτων προετοιμασίας”

Η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία-Παράρτημα Ν. Μαγνησίας, στα πλαίσια των επιμορφωτικών-επιστημονικών της δράσεων και με αφορμή τη διεξαγωγή του 8ου Τοπικού  Μαθητικού Διαγωνισμού «Ο Θαλής για την Α΄ Γυμνασίου 2018» που θα γίνει το Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2018, προγραμματίζει μαθήματα προετοιμασίας για τους μαθητές της Α΄ Γυμνασίου οι οποίοι συμμετείχαν ως μαθητές της ΣΤ΄ Δημοτικού στο «8ο Θερινό Μαθηματικό Σχολείο 2018».

Τα μαθήματα  προετοιμασίας θα γίνουν από Καθηγητές Μαθηματικών, Μέλη του Παραρτήματός μας, το Σάββατο 27 Οκτωβρίου 2018 και το Σάββατο και την Κυριακή 3 και 4 Νοεμβρίου 2018 από 10.00 έως 13.00, στο γραφείο του Παραρτήματός μας (στο 1ο Γυμνάσιο Βόλου, Κύπρου 48).

Για τον έγκαιρο προγραμματισμό των αιθουσών παρακαλούμε όπως μας δηλώσετε ηλεκτρονικά τη συμμετοχή σας στο ΕΔΩ