Καλοκαιρινό Μαθηματικό Σχολείο

Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Μαγνησίας της Ε.Μ.Ε. θα διοργανώσει και φέτος Καλοκαιρινό Μαθηματικό Σχολείο, το 4ο Καλοκαιρινό Μαθηματικό Σχολείο,  για τους μαθητές και τις μαθήτριες Ε΄ και ΣΤ΄ Δημοτικού, που διακρίθηκαν στον Διαγωνισμό. Τα μαθήματα θα γίνουν στο διδακτήριο του 14ου Δημοτικού Σχολείου Βόλου.(Αθ. Διάκου 141), από Δευτέρα 23 Ιουνίου μέχρι και Παρασκευή 27 Ιουνίου 2014.

Τα μαθήματα είναι δωρεάν, προσφορά των Μαθηματικών του Νομού μας, και μπορούν να τα παρακολουθήσουν οι μαθητές και μαθήτριες που θα βραβευθούν με Αριστείο ή Βραβείο. Οι γονείς των παιδιών που επιθυμούν να παρακολουθήσουν τα μαθήματα του Καλοκαιρινού Σχολείου, πρέπει να συμπληρώσουν τη σχετική αίτηση.

Τα ονόματα των μαθητών και μαθητριών που θα βραβευτούν καθώς και λεπτομέρειες για το Καλοκαιρινό Μαθηματικό Σχολείο και αίτηση,  υπάρχουν στην ιστοσελίδα μας.

Από την Διοικούσα Επιτροπή
του Παραρτήματος Ν. Μαγνησίας της Ε.Μ.Ε.

ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΕΤΕ ONLINE ΑΙΤΗΣΗ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ