2η ΔΙΗΜΕΡΙΔΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

Στα πλαίσια των επιμορφωτικών της δράσεων, και κυρίως της ενδυνάμωσης των μαθητών της όσον αφορά τα Διαγωνιστικά Μαθηματικά, η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία – Παράρτημα Μαγνησίας, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, διοργανώνει τη 2η Διημερίδα για τα Μαθηματικά με προσκεκλημένο ομιλητή τον καθηγητή Μαθηματικών του Πρότυπου Πειραματικού Γυμνασίου του Πανεπιστημίου Μακεδονίας  κ. Αθανάσιο Μάγκο το Σάββατο 14 και την Κυριακή 15 Μαρτίου 2015, στο αμφιθέατρο «Σαράτσης» του Παραλιακού Συγκροτήματος Παπαστράτου (3ος όροφος, Φιλελλήνων & Αργοναυτών) όπου μπορούν να συμμετάσχουν μαθητές Λυκείων,  Γυμνασίων, ΣΤ΄ Δημοτικού και καθηγητές Μαθηματικών. Οι διαλέξεις θα διεξαχθούν σύμφωνα με το παρακάτω ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: